Befektetés

Az Express Scripts Holding Company bevételei: mit érdemes nézni

Nehezen indult az év Expressz szkriptek (NASDAQ:ESRX), részvényei 2016-ban eddig több mint 20%-ot estek.

ESRX diagram

A gyógyszertár a menedzser legnagyobb ügyfelét szolgálja, Himnusz (NYSE:ANTM), távozással fenyegetőzik, hacsak az Express Scripts több milliárd további megtakarítást nem eredményez. A befektetők frissítést várnak majd erről a helyzetről – valamint arról, hogy a vállalat pénzügyi eredményei mennyire egyeznek a menedzsment korábbi előrejelzéseivel –, amikor az Express Scripts február 16-án közli negyedik negyedéves pénzügyi eredményeit.

2015 negyedik negyedévi és egész éves tényleges adatok az iránymutatáshoz képest
A harmadik negyedéves eredményében sajtóközlemény Az Express Scripts vezetése 5,46 és 5,54 dollár közötti tartományról 5,51 és 5,55 dollár közötti tartományra emelte az egy részvényre jutó eredmény korrigált eredményét, ami 2014-hez képest 13-14%-os éves növekedést jelent. A menedzsment 1,54 és 1,58 dollár közötti korrigált EPS-re számít, ami 11-14%-os növekedést jelent az egy évvel korábbi időszakhoz képest.

A befektetők valószínűleg legalább 12%-os korrigált EPS-növekedést szeretnének látni a negyedik negyedévben, különösen amióta az Express Scripts nemrég decemberben megerősítette 2015-ös pénzügyi adatait.

2016-os pénzügyi kilátások
Ennél is fontosabb, hogy a befektetők az Express Scripts 2016-os pénzügyi iránymutatásának változásait várják. A cég kiadta kezdeti kilátások decemberben, beleértve:

• Az egy részvényre jutó korrigált eredmény 6,08–6,28 USD;
  • EBITDA (kamatok, adók, értékcsökkenés és amortizáció előtti eredmény) 7,23-7,43 milliárd dollár; és
  • 4,6 milliárd dollár és 5,1 milliárd dollár közötti működési cash flow.

Januárban azonban az Anthem vezérigazgatója, Joseph Swedish megemlítette a rendezvényen tartott előadása során J. P. Morgan Egészségügyi Konferencia hogy cége további 3 milliárd dolláros éves megtakarításra törekszik, miközben az Express Scripts-szel kötött megállapodását szeretné átdolgozni.

Az Anthem, amely 14 államban működteti a Blue Cross és a Blue Shield terveket, az Express Scripts legnagyobb ügyfele, és bevételének körülbelül 14%-át adja. És ahogy kollégám, Keith Speights is rámutat, ha az Express Scripts aláveti magát az Anthem követeléseinek, akkor valószínűleg kénytelen lenne csökkenteni profit-előrejelzését. Még ha kompromisszum születik is, az Express Scriptsnek továbbra is csökkentenie kell a bevételi iránymutatást, ha a feltételek, amelyekbe beleegyezik, kedvezőbbek az Anthem számára a korábban vártnál. A legfontosabb, hogy ennek az ügyletnek a szerkezete jelentős következményekkel jár az Express Scripts más ügyfeleivel kötött szerződései tekintetében az elkövetkező években.

Mivel sok minden forog kockán, a befektetők kíváncsiak lesznek az Express Scripts Anthemmel folytatott tárgyalásaira a vállalat közelgő konferenciahívása során.

Az Express Scripts eredményeinek elérése
Az Express Scripts február 16-án, kedden jelenti be negyedik negyedéves pénzügyi eredményeit, miután a piac 16:00 órakor zár. ET. A befektetők bekapcsolódhatnak az élő konferenciahívásba, ahol a menedzsment február 17-én délelőtt 8:30-kor vitatja meg a negyedév eredményeit. Mind a közlemény, mind a konferenciahívás linkje elérhető lesz a vállalat honlapján befektetői kapcsolatok honlapja .